Ghinion teribil in Turul 2 preliminar UEFA Europa League pentru echipa antrenata de Nicolo Napoli

Publicat in July 19, 2016   ·   Fara comentarii

Sezonul trecut Hajduk Split a terminat pe locul 3. Echipa croata are un antrenor nou, iar principalul marcator Tino Susic nu a facut deplasarea la Iasi din cauza unei accidentari. Peste 8000 de fani si-au anuntat prezenta pe stadionul Emil Alexandrescu din Iasi.

Joi seara pe stadionul Emil Alexandrescu din Iasi a avut loc partida dintre CSM Iasi si Hajduk Split arbitrata de ucraineanul Iuri Mojarovsky incheiata cu scorul de 2-2. Scorul a fost deschis in prima repriza in minutul 19 de catre Andrei Cristea. Acesta a invins portarul echipei croate cu un sut plasat din 6 metri dupa ce a primit o pasa inspirata de la Piccione. In minutul 23 Piccioni a marcat golul doi pentru ieseni dupa ce a scapat singur cu portarul.

CSM Iasi si Hajduk Split

Imediat dupa pauza, in minutul 47 Ohandza a profitat de marcajul slab al echipei iesene si l-a invins pe portarul Grahovac, marcand astfel primul gol pentru Hajduk Split.

Dupa o gafa a portarului iesean, Said reuseste golul egalizator in ultima faza a meciului in minutul 94, stabilind astfel scorul final al partidei si anume 2-2.

Partida retur se va desfasura peste o saptamana in Croatia.