Ce s-a intamplat in prima parte a sferturilor Ligii Campionilor?

Publicat in April 3, 2013   ·   Fara comentarii

Marti seara, in sferturile de finala ale Ligii Campionilor, s-au jucat meciurile PSGFC Barcelona si Bayern MunchenJuventus Torino. Rezultatele finale au fost 2-2 in primul meci si 2-0 in cel de-al doilea meci.

sferturi liga campionilor

liga campionilor

Deschiderea scorului de catre Bayern a fost de natura sa ii faca pe suporterii acestei echipe sa posteze pe Twitter, imediat dupa gol, sugestia ca Juventus sa se “trezeasca cat mai repede pentru a evita un masacru“. Cu toate acestea, meciul s-a terminat in favoarea echipei Bayern Munchen cu scorul de 2-0.

Golurile au fost inscrise de Alaba in prima repriza si Muller in cea de-a doua.

In cel de-al doilea meci al serii din Champions League, Messi a marcat primul gol in minutul 38, facand Barcelona sa conduca cu 1-0. Scorul a devenit egal in minutul 79, cand Ibrahimovic a marcat al doilea gol al intalnirii. Desi atacantul era in pozitie de offsaid (asa cum se vede din reluari), arbitrul german Wolfgang Stark a declarat golul valid. Partida s-a incheiat cu scorul de 2-2 dupa inca doua goluri in favoarea fiecarei echipe, inscrise de Xavi si Matuidi, acesta din urma inscriind in ultimul minut al prelungirilor.

Astazi vor avea loc celelalte doua meciuri din sferturile Champions League: Real Madrid – Galatasaray Istanbul si Malaga – Borussia Dortmund.

Despre prima parte a sferturilor Ligii Campionilor au mai scris si cei de la rtv.net

Nu intelegi vreun cuvant din articol? Cauta definitia lui in dictionarul DexOnline.Net

Daca sunteti de acord cu cele scrise sau daca v-a placut articolul, il puteti distribui folosind butoanele de mai jos. O opinie personala asupra articolului ar ajuta comunitatea. Multumim!

Spune-ne parerea ta despre acest subiect!